Olfa Mata do cięcia 900x600x1,6 cm

P91501

RM-IC-M

222,00 zł
Zamów - dostawa 7-14 dni
Ilość

Uniwersalna mata podkładowa do cięcia 900x600mm grubość 1,6

Mata RM-IC-M, to "samogojąca" mata w kolorze zielonym przeznaczona do cięcia nożami krążkowymi. Mata dwustronna, z nadrukowaną podziałką centymetrową z jednej strony i calową z drugiej. Wysoka jakość i przystępna cena czynią z mat serii RM uzupełnienie pracowni krawieckiej.

W krawiectwie maty są wykorzystywane jak podkład do cięcia tkanin i dzianin oraz podczas przygotowywania materiałów do szycia patchworków.

Maty serii RM (Rotary Mats) przeznaczone są do cięcia nożami krążkowymi ale również do cięcia nożami z wąskimi ostrzami segmentowymi 9mm i nożami typu skalpel, ale jedynie z niewielką siłą.

Maty chronią ostrze przed szybkim stępieniem, a blat stołu przed uszkodzeniem. Trójwarstwowa konstrukcja - twarda warstwa środkowa uniemożliwia przecięcie maty, warstwy zewnętrzne są miękkie pozwalając ostrzu noża zagłębiać się w nich podczas cięcia i skuteczne przecinać materiał. Powierzchnia mat jest matowa, co zapobiega ślizganiu materiałów, a nadrukowana podziałka ułatwia cięcie.

Maty OLFA produkowane są w Japonii ze specjalnie dobranych tworzyw o wysokiej czystości. Wyróżniają się dużą trwałością i gwarantują dużą żywotność ostrzy.

Uwaga ! ¦ Maty należy przechowywać na płasko ¦ Maty należy chronić przed ciepłem - nie prasować na nich żelazkiem ¦ Mat nie wolno używać do cięcia nożem MC-45 i MC-45/DX