Olfa Mata do cięcia 630x470x1,6 cm

P91502

RM-IC-S-RC

139,00 zł
Zamów - dostawa 7-14 dni
Ilość

Maty serii RM-IC o grubości 1,6 mm zostały zaprojektowane jako podkład do cięcia nożami krążkowymi. Cięcie tymi nożami nie wymaga użycia dużej siły, stąd maty serii RM są cieńsze od pozostałych mat . Maty są dwustronne - z jednej strony mają podziałkę centymetrową a z drugiej calową. Maty RM-IC mogą być również używane do cięcia z niewielką siłą nożami z ostrzami segmentowymi 9mm i nożami typu skalpel. Stanowią ekonomiczne rozwiązanie dla hobbystów i amatorów.

W związku z ograniczeniami UE w zakresie dopuszczania na rynek produktów zawierających w swoim składzie ftalany - stosowane jako plastyfikatory w materiałach polimerowych i gumowych, firma OLFA wprowadziła pewne zmiany technologiczne w procesie produkcji mat podkładowych do cięcia. W materiale, z którego wykonywane są maty OLFA, wchodzi wyszczególniony w dyrektywach UE ftalan DEHP. Jakkolwiek jego zawartość w produkowanych matach jest na dużo niższym poziomie niż dopuszczają to wprowadzone normy, firma OLFA zdecydowała się zastąpić na rynkach UE maty produkowane z polimeru o dotychczasowym składzie chemicznym, matami wykonanymi z polimeru plastyfikowanego dodatkami zgodnymi z dyrektywą REACH, bez ftalanu DEHP.

Omawiane powyżej regulacje UE dopuszczają sprzedaż aż do wyczerpania stanów magazynowych dotychczas produkowanych mat, które wjechały na teren UE przed wejściem w życie nowych regulacji / 7 lipca 2020/ . W związku z powyższym, aktualnie w pełnym zakresie naszej oferty mat podkładowych znajdują się maty o dotychczasowym składzie chemicznym jak i zastępujące je maty o zmodyfikowanym składzie , z dodatkowym oznaczeniem - RC .

Maty chronią ostrze przed szybkim stępieniem, a blat stołu przed uszkodzeniem. Trójwarstwowa konstrukcja - twarda warstwa środkowa uniemożliwia przecięcie maty, warstwy zewnętrzne są miękkie pozwalając ostrzu noża zagłębiać się w nich podczas cięcia i skuteczne przecinać materiał. Powierzchnia mat jest matowa, co zapobiega ślizganiu materiałów, a nadrukowana podziałka ułatwia cięcie.

Maty OLFA produkowane są w Japonii ze specjalnie dobranych tworzyw o wysokiej czystości. Wyróżniają się dużą trwałością i gwarantują dużą żywotność ostrzy.

Uwaga ! ¦ Maty należy przechowywać na płasko ¦ Maty należy chronić przed ciepłem - nie prasować na nich żelazkiem ¦ Mat nie wolno używać do cięcia nożem MC-45 i MC-45/DX