Olfa Nóż krążkowy RTY-3/DX 60 mm

P90683
108,99 zł
Zamów - dostępne w magazynie
Ilość

Wygodne i szybkie cięcie

Nóż z obrotowym ostrzem o średnicy 60mm do cięcia materiałów w wielu warstwach. Polecany zarówno dla zaawansowanych amatorów jak i dla profesjonalistów.

Nóż krążkowy to sprawdzone narzędzie do cięcia tkanin, dzianin, skóry, folii, papieru. Wysoko ceniony wśród amatorów szyjących patchworki z uwagi na to, że: cięcie nożem krążkowym jest znacznie szybsze i dokładniejsze niż nożyczkami, można nim jednocześnie przecinać kilka warstw materiału; cięty materiał cały czas leży płasko na macie, można więc na nim położyć wykrój, szablon lub linijkę i ciąć wzdłuż nich.

Cięcie nożem krążkowym możliwe jest tylko na macie podkładowej. Ostrze jest wykonane z twardej stali wolframowej i próba cięcia na innym podłożu spowoduje jego szybkie uszkodzenie.

Na zdjęciu dodatkowym znajduje się prezentacja polecanych akcesoriów do patchworku, różnych noży krążkowych i linijek. Wszystkie przedstawione produkty są sprzedawane osobno. Zdjęcie pochodzi z popularnej w Polsce książki do Patchworku autorstwa Marzeny Krzewickiej.Książka jest dostępna w naszym sklepie

UWAGA

Ostrza OLFA są niezwykle ostre. Podczas cięcia i wymiany ostrza zachowaj szczególną ostrożność. Zużyte ostrza mogą być również niebezpieczne - przed wyrzuceniem zabezpiecz je wykorzystując np. pojemniki, w których dostarczane są nowe ostrza lub też skorzystaj ze specjalnych pojemników OLFA DC-2 i DC-4.
Noże i ostrza OLFA przechowuj w miejscach niedostępnych dla dzieci !