Z dbałością o naszą wspólną planetę
   22.04.2022     WY & MY    0 Komentarzy

Od początku tworzenia sklepu internetowego www.patterns-wykroje.pl zależało nam, żeby powstawał w duchu zero waste oraz w dbałości o naszą planetę na tyle ile będzie to możliwe i z zamysłem wprowadzania ciągłych udoskonaleń w tym zakresie.

PAKUJEMY Z ZASADAMI – jak najmniejsze kartonowe opakowanie & żadnych zbędnych dodatków

Od samego początku pakujemy zamówienia w opakowania kartonowe oraz używamy jedynie taśm papierowych z ekologicznym klejem. Staramy się, aby opakowania były jak najmniejsze, bez dokładania do nich dużej ilości upiększeń (pergaminu kolorowego, który sprawia przyjemność podczas rozpakowywania ale także generuje dużą ilość śmieci). Opakowania staramy się dopasowywać do zawartości nie tylko ze względu na koszty transportu ale przede wszystkim na ślady na naszej planecie, które zostawiają samochody transportujące (im większe opakowanie, tym mniej przesyłek może zebrać kurier jednorazowo) oraz ilość śmieci.

Z dbałością o naszą wspólną planetę
Z dbałością o naszą wspólną planetę

Materiały stockowe & wysokiej jakości

Polecamy stockowe, wysokiej jakości materiały – przy ogromnej światowej produkcji materiałów i dużym wpływie tej produkcji na środowisko uważamy, że w domowym szyciu warto korzystać z materiałów stockowych. Oczywiście jeśli są dostępne i spełniają Twoje oczekiwania dotyczące tworzonego przez Ciebie projektu. Jednak, gdy jest wybór warto wybrać coś co już jest zamiast produkować kolejne.

Materiały znajdujące się w naszej ofercie to w większości oferta tzw. stockowa. Są to wysokiej jakości materiały, które są pozostałościami po produkcji dużych firm, najczęściej z Włoch.

Wykroje! Z ponad 100- letnią światową tradycją oraz od świadomego producenta!

Także producent wykrojów krawieckich, z którym szeroko współpracujemy produkuje wykroje z dbałością o każdy szczegół, nie tylko związany z jakością samego produktu ale jest świadom tego, że ogromne ilości wykrojów produkowanego każdego roku należy produkować z jak największą dbałością także o środowisko naturalne.

Do produkcji wykrojów kopertowych marek: Vogue Patterns, Simplicity, McCall's, Butterick oraz New Look wykorzystywane są surowce z odzysku. A wykroje nadają się do ponownego recyklingu jeśli ich nie używasz. Podczas produkcji wykorzystywane się surowce z recyklingu oraz surowce od akredytowanych producentów papieru dla poszczególnych produktów:

  • bibuła, na której drukowane są elementy wykroju posiada certyfikat FSC
  • papier, na którym wydrukowane są instrukcje szycia posiada certyfikat FSC oraz SFI
  • koperty, w których znajdują się wykroje posiadają certyfikaty FSC, SFI oraz PEFC.
Z dbałością o naszą wspólną planetę
Z dbałością o naszą wspólną planetę

Na każdej kopercie z wykrojem krawieckim jest podana informacja o zużyciu materiału. Wewnątrz, w instrukcji jest informacja jak należy ułożyć elementy wykroju w zależności od szerokości materiału. Ta informacja jest wyliczana przez specjalny program do projektowania i ma na celu podanie jak najmniejszego zużycia materiału – jest to dbałość o portfel Klienta ale także o naszą planetę, bo z szycia na podstawie instrukcji zawartych w wykrojach zostaje naprawdę niewiele resztek materiałów.

WYKRÓJ z nami CZAS NA SZYCIE
w zgodzie z PLANETĄ i SOBĄ

Jeśli masz pomysł co możemy jeszcze ulepszyć w naszej działalności w zakresie dbania o naszą planetę napisz do nas na adres: sklep@patterns-wykroje.pl

Udostępnij artykuł