Światowe marki wykrojów krawieckich
   05.11.2019     Moda    0 Komentarzy

Dokładność, przejrzystość, szczegółowość, wyjątkowość

Butterick, McCall's, Simplicity i New Look

Cztery marki i cztery cechy, dzięki którym ich wykroje cieszą się nieustającą popularnością na całym świecie. Jaka jest tajemnica ich sukcesu? A co za tym idzie korzystających z ich wykrojów osób? Na podstawie dokładnych pomiarów ciała wybieramy wzór, który w każdym rozmiarze odzwierciedla rzeczywiste wymiary danej osoby. Efektem jest przejrzyście opracowany wykrój, któremu towarzyszy szczegółowy opis kolejnych czynności. Dzięki temu powstaje ubiór – wyjątkowy, bo wykonany osobiście przez nas. Nie trzeba mieć dużego doświadczenia krawieckiego i na pewno niepotrzebne są umiejętności projektowania ubrania czy opracowywania wykroju. Przygotowują je specjaliści współpracujący z firmami, które zdobywały doświadczenie w tej dziedzinie od wielu dziesiątków lat.

Ebenezer Butterick

butterick

Początki marki i firmy Butterick sięgają 1863 roku, kiedy to krawiec Ebenezer Butterick namówiony przez swoją żonę opracował pierwszy wykrój przeznaczony na sprzedaż, który zawierał  kilka rozmiarów. Do tamtego czasu gotowe wykroje krawieckie występowały tylko w jednym rozmiarze, który trzeba było samemu powiększać i pomniejszać. Pomysł Buttericka okazał się rewolucyjny i stał się podwaliną oszałamiającego sukcesu jego firmy. Tym bardziej, że firma proponowała ciekawe i modne wzory - nareszcie osoby, których nie było stać na korzystanie z krawca lub kupowanie drogich ubrań, mogły ubierać się modnie za mniejsze pieniądze. Od tamtego czasu firma rozwijała się wspaniale, nie spoczywając na laurach. Udoskonalano przede wszystkim sposób zdejmowania miary, ale też same wykroje tak, by każda osoba bez problemu dobrała odpowiedni dla siebie wymiar.

Vogue Patterns i McCall's

W 1961 roku Butterick otrzymał licencję Vogue Patterns, a w 2001 roku został zakupiony przez McCall Pattern Company, firmę również specjalizującą się w wykrojach do szycia. Firma ta została założona w Nowym Jorku w 1870 roku przez szkockiego krawca Jamesa McCalla.

Simplicity Patterns

Firma Simplicity Patterns obchodziła niedawno swoje 90-te urodziny. Została założona w 1927 roku przez Jamesa J. Shapiro. Od początku specjalizowała się w tanich i łatwych do wykonania projektach, dzięki czemu kupowana była przez niezbyt zamożne kobiety. Jej wykroje sprzedawane są obecnie w ponad sześćdziesięciu krajach.

      

Zdjęcia użyte w artykule należą do firmy Butterick i są objęte prawami autorskimi. Pozwolenie wykorzystania dotyczy tyko bloga na stronie www.patterns-wykroje.pl Zdjęć nie wolno kopiować ani wykorzystywać w innych miejscach.

Udostępnij artykuł